niedziela, 26 kwietnia 2015

Swing Revival!


Zapraszamy na kolejne lindyhopowe szaleństwo!
Już w maju będziemy mieć okazję spędzić swingowy weekend z Anią Makselan i Marcinem Olichwirowiczem - nauczycielami krakowskiego studia tańca Swing & Sway.

Zajęcia (sobota i niedziela) będą podzielone na dwa bloki, obydwa skierowane do osób, które miały już styczność z Lindy Hop:
Connection & Body Movement - dla osób, które znają podstawy Lindy Hop
Cool Moves, Rythm & Musicality - dla osób, które czują się już swobodnie na parkiecie swingowym
Wiedząc, że oba bloki bardzo przydadzą się w tańcu, dla śmiałków przewidujemy możliwość zapisania się do dwóch grup.

W sobotnią noc zapraszamy na otwartą potańcówkę dla wszystkich spragnionych swinga!

Harmonogram i rejestracja nadchodzą :)

O instruktorach:

Anna Makselan-Vieux
Założyciel marki Swing & Sway i Fundacji Kultury Złotej Ery Swingu. Pomysłodawca i organizator licznych krakowskich wydarzeń promujących taniec, muzykę, modę, film lat 20.-40. XX w.
Należy do wąskiego grona osób, które sprowadziły Lindy Hop do kraju. Wielu obecnych polskich instruktorów Lindy Hop stawiało u niej pierwsze kroki.
Przygodę z tańcem rozpoczęła jako dziecko we francuskiej szkole baletowej. Otrzymała tam podstawę do wszystkich pozostałych technik i oswoiła się ze sceną. Po epizodach z tańcem współczesnym, modern jazzem czy tańcem towarzyskim, to właśnie w swingu odnalazła siebie. Oczarował ją taniec i oczarowała epoka. Nie uznając kompromisów, nieustannie przekonuje, że swing to nie tylko technika taneczna, ale przede wszystkim styl bycia, w którym moda, kultura i zrozumienie epoki odgrywają równie kluczowe role.
Wiedzę w zakresie swingu zdobywała u najlepszych światowych tancerzy i instruktorów tej dziedziny. Inspirując się metodyką i wiedzą swoich swingowych autorytetów (D. Hock, S. Breck, A. Taghavi, K. Uckermann, T. Blacharz, Alice Mei, K. Parkhatskaya) a także opierając się na swoim doświadczeniu z innych technik tanecznych oraz wiedzy z zakresu nauk społecznych, stworzyła własny program nauczania, który wciąż rozwija i doskonali.
Na zajęciach kładzie nacisk na technikę, umiejętność komunikacji między partnerami opartą na znajomości wspólnego kodu przekazu, świadomość wykonywanych ruchów i rozwój kreatywności poprzez rozkładanie figur na czynniki pierwsze i samodzielne składanie ich na nowo. Budowę Lindy Hopu opierana kilku podstawowych rytmach, z których nieskończenie tworzyć można swoje własne, najrozmaitsze wzory taneczne, współgrające z muzyką, współtworzone w parze. To właśnie nieprzewidywalność kolejnych prowadzonych przez partnera elementów i konsekutywne ich odszyfrowywanie są dla niej, jako partnerki jednymi z najbardziej fascynujących aspektów tego tańca.
Jest wielokrotną finalistką międzynarodowych turniejów w kategoriach Solo Charleston, Solo Blues, Lindy Hop (lata 2010-2015, Polska, Niemcy, Czechy, Francja, Wielka Brytania),również finalistką Mistrzostw Polski w Boogie Woogie (2010 r.) Dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce na międzynarodowych turniejach tanecznych w kat. Lindy Hop Jack & Jill (Dragon Swing 2010; Plenty Hot 2013)
Poza Studiem Tańca, największym dotychczasowym jej projektem jest Swing Era Festival, wydarzenie łączące jej pasje w jedną całość, festiwal promujący taniec, muzykę, modę i film Złotej Ery Swingu.

Marcin Olichwirowicz
Współzałożyciel Fundacji Kultury Złotej Ery Swingu, Instruktor Swing & Sway
Swoją pasję do tańców swingowych odkrył w 2012 roku na zajęciach w Swing & Sway. Już po dwóch tygodniach nauki zaczął aktywnie uczestniczyć w życiu swingowym Krakowa oraz polskich i zagranicznych warsztatach doskonaląc swoje umiejętności. Duży wysiłek włożony w pracę nad sobą zaprocentował propozycjami nauczania oraz dołączeniem do grupy pokazowej Swing & Sway. Brał udział w zajęciach niemalże wszystkich aktualnych światowych mistrzów Lindy Hop. Uważa, że taniec powinien cieszyć zarówno tancerzy jak i osoby go oglądające, stąd w swingu najbardziej ceni sobie błyskotliwą improwizację oraz dobry wygląd. Odpowiednia ekspresja w tańcu nie jest możliwa bez mocnych podstaw technicznych, które ciągle stara się u siebie rozwijać jednocześnie przekazując swoje doświadczenia na zajęciach.

Dużą radość sprawia mu uczestniczenie w konkursach tanecznych. Jest wielokrotnym finalistą międzynarodowych turniejów Lindy Hop (Swing Era Festival (2013), Atlantic Swing Festival (2013), Warsaw Lindy Exchange (2013), Prague Spring Swing Fetival (2014), Retro Weekend Festival (2014)). Zdobył I miejsce Jack & Jill na Festiwalu Retro Weekend (2012), II miejsce Up & Coming na London Jitterbug Championships (2013), II miejsce Jack & Jill na London Jitterbug Championships (2014).